Starostlivosť o vlasy po zime

Kombinácia mrazivého počasia vonku a horúceho suchého vzduchu v budovách je priamo vražedná tiež pre naše vlasy. Na jar sú naše vlasy naopak vysušené, polámané a bez lesku. Dá sa tomu všetkému predísť?

1. Navštívte kaderníka

Raz za čas je potrebné sa obetovať a dovoliť kaderníkovi vykonať zásah z milosti. Rozštiepené končeky väčšinou trápia suché vlasy, ktoré vyzerajú matne, bez lesku na dotyk sú drsné, tvrdé a nepoddajné nie sú vôbec pružné a často sa strapatia, lámu sa a sú veľmi krehké. Rozštiepené končeky nemožno nijako zaceliť a je teda nutné ich odstrihnúť. Ďalšou z možností je použitie prípravkov, ktoré končeky dočasne “ zlepia“, pozor tento efekt vydrží maximálne do ďalšieho umytia. Jednoduchšie je preto navštíviť kaderníka, ktorý vlasy o 1-2 cm skráti. Navyše si pri tom môžete vychutnať regeneračný zábal.

2. Vylaďte svoj jedálniček

To, ako budú vyzerať vaše vlasy, ovplyvňujú tri faktory: dedičnosť, ktorú neovplyvníme, výber vhodnej vlasovej kozmetiky a miera namáhania. Po zime, kedy náš príjem vitamínov nebol práve najvyšší, treba vlasy aj celé telo zdravo nadopovať. Pridajte do jedálnička kvalitný olivový olej, stačí im pokvapkať pečivo alebo cestoviny a syry. Podobne blahodarný vplyv majú aj vajíčka, bohaté na bielkoviny a navyše vám zaručia žiarivo lesklé kaskády. Zvýšte aj príjem zeleniny a ovocia. Kyselina listová obsiahnutá v listovej zelenine dodáva vlasom a pokožke pevnosť, broskyne, marhule a banány zase vitalitu. Nezabúdajte ani na dostatočný príjem čistej vody. Dehydratácia neprospieva telu, pleti ani vlasom.

3. Chyby sú minulosťou

Na vlasoch sa prejavujú tiež prehrešky proti zdravému životnému štýlu. Verte alebo nie, nezdravá mastná strava, nadmiera alkoholu a časté fajčenie cigariet môžu aj z tej najkrajšej hrivy urobiť matnú metlu. Nepomáhajú ani domáce experimenty s odfarbovačom alebo lacnými farbami z drogérie. Uškodiť si môžete kovovým alebo plastovým hrebeňom s ostrými zubami, ktoré vlasy narušujú. Vhodnejšie sú prírodné materiály ako drevo alebo diviačie štetiny.

4. Doprajte si zábal

V zime sú vlasy naklonené k vysušovaniu a to vplyvom mrazu a častých prechodov z tepla do zimy. Život im vráti extra výživná intenzívna maska ​​Wella Professional s komplexom látok z mandľového oleja, ktoré prenikajú hlboko do štruktúry vlasov a vyživujú a obnovujú vlasy zvnútra. Vaše vlasy sú hodvábne hebké a lesklé, aplikácia je veľmi jednoduchá. Naneste ju po umytí na vlhké vlasy a nechajte pôsobiť asi desať minút. Pre posilnenie účinku zabaľte vlasy do uteráka a zostaňte vo vyhriatej kúpeľni. Teplo pomáha účinným látkam preniknúť hlbšie. Vlasy môžete vyživiť tiež s pomocou olivového oleja. Nalejte asi pol deci do sklenenej misky, zahrejte v mikrovlnnej rúre a namočte doň vlasy. Olej potom s pomocou hrebeňa rozčešte do celých vlasov. Ak trpíte na mastné vlasy, vyhnite sa aplikácii oleja na vlasovú pokožku. Zabaľte vlasy do potravinovej fólie a zohrejte s pomocou fénu. Nechajte masku pôsobiť aspoň desať minút až hodinu. Potom stačí zmyť šampónom a ošetriť.

5. Umývajte ich správne

Nesprávnym postupom môžete vlasom viac uškodiť ako prospieť, pretože mokrý vlas vďaka vlhkosti napučí, zväčší svoj objem a stane sa omnoho citlivejším a zraniteľnejším, preto s nim musíme zaobchádzať oveľa šetrnejšie. Pred umývaním vlasov si vlasy dokonale prečešte, uvoľníte tak vypadané a zachytené vlasy a uľahčíte si rozčesávanie po umývaní. Vlasy si poriadne namočte a naneste šampón na niekoľko miest hlavy. Jemnými krúživými pohybmi si umývajte hlavu a vyhýbajte sa drhnutie a drsnému zaobchádzaniu počas umývania. Opláchnite vodou a zopakujte. Ak si však umývate vlasy každý deň, dvojité umývanie nemusí byť podmienkou. Potom vlasy jemne vyžmýkajte v uteráku a v žiadnom prípade ich uterákom netrite.

6. Dajte priestor kondicionéru

Šampón funguje tak, že jeho zložky vlas čiastočne otvárajú, aby z neho odstránili čo najväčší podiel nečistôt. Šampóny obsahujú anióny, negatívne nabité atómy, ktoré zbavujú vlasy nečistôt, ale tiež odvádzajú prirodzenú mastnotu, čo môže spôsobovať práve strapatenie a postupné vysušovanie vlasových vlákien . Kondicionéry preto obsahujú katióny, pozitívne nabité atómy, ktoré sa naviažu na anióny zo šampónu a vytvorí na každom vlasu ochranný film. Po uplynutí odporúčanej doby kondicionér spláchnite a na záver použite čo najstudenšia vodu, ktorou posilníte vlasové korienky.

7. Prísnosť nenarovnáš

Na vypadávanie vlasov má časté nosenie silne stiahnutých účesov, vrkôčikov a dredov silný vplyv. V jeho dôsledku môžu vlasové folikuly odumrieť a zaniknúť. Používajte preto radšej voľnejšie gumičky obalené látkou. Vlasom neprospieva ani nosenie cestičky na stále rovnakom mieste. Po niekoľkých rokoch môžu vlasy v okolí cestičky začať vypadávať. Preto cestičku raz za čas prečešte doprostred alebo naopak na stranu. Ako sme sa dozvedeli vyrovnávanie vlasov žehličkou niekoľkokrát týždenne vlasy taktiež nadmerne zaťažuje. Dôležité pre vás je, aby ste nechali vlasy aspoň raz týždenne uschnúť voľne na vzduchu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *